קטגוריות
כתבות

האם ויאגרה היא התרופה הפופולרית ביותר?

האם ויאגרה היא התרופה הפופולרית ביותר בעולם לשיפור האון הגברי?

בפנתיאון של שמות המותגים המוכרים ביותר בעולם, הויאגרה נמצאת שם למעלה עם קוקה קולה ורולס רויס.

אולם מבחינת שביעות רצון המשתמשים, ויאגרה (סילדנאפיל) נמצאת אחרי הסיאליס (Cialis).

מתוך המחקרים שמצאנו ברשת (שלא מומנו על ידי חברות התרופות עצמן) עולה כי גברים ממדינות שונות שניסו את שתי התרופות בחרו להמשיך עם סיאליס בהפרש גדול – 3 מתוך כל 4 גברים בחר להמשיך עם סיאליס. במחקרים שכללו גם את התרופה העיקרית השלישית, לויטרה, סיאליס עדיין הייתה פופולרית משמעותית משני המתחרים.

כמו כן מסתבר שגם נשים מעדיפות את סיאליס. בארבעה מחקרים בהם זוגות השתמשו בוויאגרה, ואז בסיאליס (או להפך), הנשים העדיפו את האחרון (בהפרש גדול).

מה גורם לזוגות לפתח נאמנות לתכשיר כזה או אחר? פשוט מאוד: ההשפעה של סיאליס נמשכת זמן רב יותר. ויאגרה ולויטרה יעילות למשך כארבע שעות, סיאליס יעילה למשך 36 שעות. אם גבר לוקח את סיאליס בערב שישי, הוא יכול לבנות על סיוע בזקפה אפילו לאורך חלק מיום ראשון. גברים ונשים כאחד אומרים שהם אוהבים את העובדה שסיאליס מאפשרת להם להסיר את עיניהם מהשעון ולעשות אהבה בכל רגע שהם רוצים. אם כך, עבור זוגות או זוג אוהבים חדש שרוצים לשמור על ספונטניות מינית, לסיאליס יש יתרון ברור.

באופן מוזר, סיאליס טובה יותר גם לקבוצה פחות אימפולסיבית מינית:
בני זוג ארוכי טווח, שיוצר צפויים לתזמן את מועד יחסי המין. חלון ההזדמנויות הפתוח לרווחה של התרופה מאפשר ככל הנראה יותר גמישות לגבי הזמן והמקום.

דמיון והבדלים בין תרופות

פרט למשך הפעולה שלהם, רוב התרופות לשיפור התפקוד המיני פועלות באופן דומה. הן מתחילות לעבוד תוך כשעה (יוצאת דופן היא הקמגרה שלוקח לה רבע שעה). הן עובדות באותה הצורה אם נלקחות על בטן ריקה או לאחר ארוחה. אף תרופה לא מייצרת זקפות ספונטניות, כך שלא תיחשפו למבטים זועמים ברחוב, כי הזיקפה מתחזקת ומשתפרת רק בהקשר של גירוי מיני. גם תופעות הלוואי של התרופות השונות דומות למדי: כאב ראש (16 אחוז מהמשתמשים), כאבי בטן (7 אחוז) וגודש באף (4 אחוז).

(הערה חשובה: לעולם אל תשתמש בתרופות לזקפה אם אתה לוקח ניטרוגליצרין נגד תעוקת חזה. השילוב יכול להיות קטלני).

מפתיע לדעת כמה מעט גברים מבוגרים משתמשים בכלל בתרופת זקפה: מכירות של "ויטמין V" מעולם לא הגיעו ליותר ממחצית ממה שהמומחים ניבאו כאשר אושרו לראשונה תרופות כאלה בשנת 1998.

במחקר שבדק 6,291 גברים מבוגרים בנושא, 48 אחוזים דיווחו על דרגה מסוימת של חוסר אונות, אך רק 7 אחוזים ניסו אי פעם תרופה לשיפור הזקפה.

מדוע כל כך מעט? סיבה אחת היא שבהשוואה לנשים, גברים פחות מוכנים ליטול תרופות.

אך הסיבה העיקרית היא שהתרופות מגבירות את יחסי המין, ואילו זוגות מבוגרים בדרך כלל זונחים בהדרגה את יחסי המין המערבים חדירה, ומאמצים יותר עיסוי ידני, מין אוראלי ומשחק ויברטור. "עובדת חיים" עבור אוהבים מבוגרים רבים היא שמשגל הוא טרחה. אפילו עם תרופות, זקפות עשויות להיות לא נעימות; אפילו עם שימון בכמות גבוהה, יובש בנרתיק או התנוונות עלולים לגרום לכאב בזמן קיום יחסי מין. זו הסיבה שאוהבים מבוגרים רבים עוברים ממשגל לעינוגים אחרים. ואם אתם כבר לא מקיימים יחסי מין, זקפות אינן נחוצות, אז מדוע לקחת תרופה?

יתרה מזאת, גברים למעשה לא חייבים להגיע לזקפה מלאה כדי לחוות אורגזמה. כן, זה נכון – כשקיימת מספיק משיכה ועוררות מינית, גבר יכול לקבל אורגזמה נפלאה גם עם זקפה חלשה או אפילו עם איבר מין רפוי.

בקרב גברים המנסים תרופות לזקפה, רק חצי מהם חוזרים לרכישה נוספת של התרופה. למה? בתור התחלה – אפקטיביות מוגבלת. היצרנים טוענים כי יעילות התרופות עומדת בטווח של 70 עד 85 אחוזים, אך מחקרים מראים כי יעילותן הן בעצם בטווח 50 עד 60 אחוז. אצל גברים עם סוכרת, מחלות לב, כולסטרול גבוה או לחץ דם, זה יכול להיות אפילו נמוך יותר.

וחכו עד שתשמעו כיצד המחקרים מגדירים "יעילות": אנחנו לא מדברים כאן על זקיפות קשות כמו של כוכבי פורנו, אלא כל עלייה במוצקות המאפשרת קיום יחסי מין. המשמעות היא שאפילו זקפות המחוזקות על ידי תרופה יכולות להיות רכות למדי, ולהשאיר גברים רבים מאוכזבים.

בשורה התחתונה: אם מעולם לא ניסית תרופה לשיפור הזקפה, אתה שייך לרוב אוכלוסיית הגברים בעולם. אבל אם תשתמש באחת כזו, סביר להניח שאתה – ובן / ת הזוג שלך יהיו הכי מאושרים עם תרופה שנמשכת למשך הזמן הרב ביותר. לפי שעה, לפי המחקרים האחרונים, מדובר בסיאליס. אם העדפה שלך ושל בת/ן הזוג שלך היא תרופה שמתחילה להשפיע באופן מיידי, מומלץ לכם לנסות ג'ל קמגרה מכיוון שהוא מתחיל להשפיע תוך 15 דקות מרגע הצריכה של התכשיר.